Zaznacz stronę

Twarde Techniki Negocjacji:

Mechanizmy Rynków i Kontrakty

2 Dni Szkoleniowe | Szkolenie Stacjonarne | Wrocław | Poznań | Warszawa | Szkolenie Online | Google Meet

;

Intro

9 Strategicznych Pytań - Czy Znasz Odpowiedzi?

t

Gdzie znaleźć potrzebne i darmowe dane?

t

Jak i za pomocą jakich wskaźników je interpretować?

t

Jak szybko określić, czy oferowana cena ma w ogóle sens?

t

Jakich narzędzi użyć, aby nie nabierać się na typowe „chwyty” stosowane podczas żądań związanych z podwyżkami cen i nie dopuszczać do bezcelowych i długotrwałych dyskusji/negocjacji?

t

Z czego wynikają wahania cen surowców i walut i czy rzeczywiście są całkowicie nie do przewidzenia?

t

Co powinno znaleźć się w kontrakcie cenowym?

t

Jak poprzez odpowiednie analizy zapewnić sobie odpowiednią pozycję negocjacyjną i nie popełniać kosztownych błędów?

t

Jak doprowadzić do pozytywnej presji na redukcję kosztów w całym łańcuchu dostaw?

t

Jak doprowadzić do dzielenia ryzyka komercyjnego przez wszystkich uczestników łańcucha dostaw?

Odpowiedzi na te i szereg innych pytań znajdziesz właśnie na tym unikalnym, całkowicie autorskim i bardzo praktycznym warsztacie w obszarze, który bezustannie stwarza problemy Kupcom i Managerom Zakupów oraz Sprzedaży w większości organizacji zakupowych i sprzedażowych na całym świecie. Szkolenie prowadzone jest przez eksperta z  doświadczeniem w obszarze zakupów operacyjnych oraz strategicznych od 2002 r. Przedstawiona podczas warsztatów metodyka oraz sposób podejścia do problemów, to unikalne połączenie przetestowanych w praktyce rozwiązań związanych z zarządzaniem dostawcami, kontraktami zakupowymi oraz obszernej wiedzy prowadzącego na temat funkcjonowania rynków surowcowo-walutowych.

Jaki Jest Cel

Warsztaty mają na celu przekazanie sprawdzonej w praktyce wiedzy, poszerzającej kompetencje twarde oraz kluczowe kompetencje miękkie. Wiedza w pigułce, bez zbędnej teorii i tylko to co naprawdę działa w praktyce! Uczestnicy zapoznają się z metodami oraz narzędziami, które zostały przez prowadzącego wypracowane na przestrzeni prawie dwóch dekad z dostawcami z całego świata, aby radzić sobie w  rozwiązywaniu najczęściej pojawiających się problemów komercyjno-relacyjnych.

Wrocław | Poznań | Warszawa | Wrocław | Online

Tylko 4 terminy szkoleń w 2023r. Weź udział w szkoleniu, dołącz do zamkniętej grupy, aby pozostać w kontakcie z trenerem i innymi uczestnikami

7 Korzyści, Jeżeli Zajmujesz Się Weryfikacją Cen Zakupu

R

Zrozum sposób działania mechanizmów, które kształtują ceny surowców oraz kursy walut

Chcesz nauczyć się analizować współzależności zjawisk ekonomicznych wpływających na cenę surowców oraz walut.

R

Poznaj podstawy inżynierii kosztów

Dowiedz się, jak w prosty sposób, bez danych od dostawcy zweryfikować czy cena produktu jest poprawnie skalkulowana

R

Poznaj najważniejsze wskaźniki rynkowe

Naucz się je interpretować, dzięki czemu będziesz w stanie przewidywać przyszłe trendy w zakresie wzrostu/obniżenia ceny.

R

Poznaj obraz makro rynku surowców

Postaw na prognozowanie trendów, ogranicz ryzyko.

R

Poznaj 12 darmowych narzędzi zawierających wskaźniki ekonomiczne

Danze bazowe (ceny), poziomy fibo, RSI, średnie kroczące, U.S. Dollar Index DXY, Commitment of Traders (COT), kalendarze i dane ekonomiczne, stopy procentowe.

R

Zrozum, jak działa i jakie znaczenie ma inflacja dla Działu Zakupów

Inflacja stanowi częsty argument dostawców przemawiający za podwyżką ceny. Zrozum, jak weryfikować jej zasadność.

Dla kogo jest to szkolenie?

Warsztat jest skonstruowany w sposób, który nie wymaga od Uczestnika doświadczenia w omawianych aspektach. Poziom wiedzy oraz zaawansowania Uczestnika nie ma znaczenia, ponieważ treść szkolenia przekazywana jest w sposób elementarny oraz uniwersalny. Niemniej jednak największą przewagę będzie ono stanowić dla konkretnych stanowisk.

Kierownik Kategorii

Dowiedz się, jak zarządzać podległą kategorią zakupową, gromadzić i interpretować dane niezbędne do ustalenia współzależności między zjawiskami ekonomicznymi wpływającymi na funkcjonowanie rynku oraz ustalać współzależności między składnikami wyrobu gotowego a ceną zakupu.

Przedsiębiorca

Jeżeli chcesz zwiększyć poczucie pewności w zakresie podejmowanych decyzji czy propozycji dostawców, które musisz rozważyć. Wyedukuj się w zakresie weryfikacji zasadności zmian cen surowców i dowiedz się, na co zwrócić szczególną uwagę, jeżeli rozliczasz się w walutach obcych.

Kierownik Zakupów

Jeżeli chcesz się zaznajomić z metodyką badania koniunktury rynku oraz określania jej wpływ na cenę kupowanych surowców oraz walut.

Dyrektor Zakupów

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak budować dla potrzeb przedsiębiorstwa bazę wiedzy o rynku surowców oraz ich dostawców. Naucz się sposobu penetrowania rynku pod kątem potrzeb (celów biznesowych) przedsiębiorstwa i proponowania Partnerom Wewnętrznym optymalnych rozwiązań.

Minimum teorii, maksimum praktyki. Połączenie twardej wiedzy z psychologicznymi aspektami współpracy na linii Kupiec – Dostawca oraz zestaw autorskich narzędzi, które sprawią, że każdy Kupiec stanie się „twardym orzechem do zgryzienia” podczas negocjacji, a rynki przestaną być dla niego tajemnicą.

To Szkolenie Jest Dla Ciebie

Jeżeli dostawcy zgłaszają podwyżki cen w oparciu o rosnące ceny surowców i inflację

Dowiedz się, jak weryfikować zasadność zmiany cen, jeżeli dostawca argumentuje ją rosnącymi cenami surowców oraz inflacją. Poznaj mechanizm działania inflacji i jej realnego wpływu na biznes. Zrozum mechanizm działania rynku i sposób przewidywania trendów w zakresie cen surowców. 

Jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie możesz zweryfikować trend cenowy w zakresie surowców

Dostawcy często argumentują podwyżki, które są wynikiem wzrostu cen surowców. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, gdzie sprawdzić, czy używane przez nich argumenty mają realne pokrycie, to na szkoleniu poznasz kilkanaście darmowych narzędzi, które pomogą Tobie opracować argumenty pomagające weryfikować koszty.

Jeżeli pracujesz z surowcami, które Ty lub Twój dostawca kupuje w walutach obcych

Pracujesz z materiałami żelaznymi, aluminium, miedzią Dostajesz oferty w różnych walutach (np. EUR, CNY lub w USD? Chcesz dowiedzieć się, jaki praktyczny wpływ na zakupy ma znajomość mechanizmów, którymi rządzą się rynki surowcowo-walutowe? Naucz się przewidywać trendy i analizować obecną sytuację

Jeżeli odpowiadasz za budżetowanie

Dawno temu minęły czasy, w których budżetowanie polegało na dodaniu do kwoty wydanej  w zeszłym roku bezpiecznych 10%. Rynek zmienił się diametralnie i stosowane dotąd metody przestały być skuteczne. Dowiedz się, jak precyzyjnie zaplanować budżet na surowce, wykorzystując praktyczną wiedzę, którą zdobędziesz na warsztacie.

5 Korzyści, Jeżeli Zajmujesz Się Negocjacjami

R

Przygotuj fundamenty “Tarczy Negocjacyjnej” już na etapie RFQ

Dowiedz się, jakie istotne interesy organizacji zabezpieczyć już na etapie zapytania o ofertę.

R

Opracuj efektywną strategię negocjacyjną

Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy budowaniu strategii negocjacyjnej.

R

Zredukuj stres związany z trudnymi negocjacjami

Naucz się budować wiarygodne argumenty, dzięki który obronisz organizację przed nieuczciwą podwyżką ceny.

R

Nauczysz się jak unikać kosztownych błędów w procesie negocjacji

Negocjacje to proces, który wymaga konkretnego poprowadzenia. Dowiedz się, jak unikać błędów podczas negocjacji z dostawcą.

R

Zredukuj ryzyko związane z pozostawianiem “szarych stref”

Dowiedz się, na jakie aspekty negocjacyjne szczególnie zwrócić uwagę przy budowaniu scenariusza negocjacji.

Dni szkolenia

Ilość osób

Cena minimalna PLN netto

3 Korzyści, Jeżeli Odpowiadasz Za Kontrakty z Dostawcami

R

Dowiedz się, jakie kluczowe zapisy powinny znaleźć się w kontrakcie cenowym z dostawcą

Dowiedz się, na czym powinien polegać mechanizm rewizji cen i jakie są jego kluczowe elementy.

R

Poznaj sposoby radzenia sobie z nieuniknionymi podwyżkami cen

Podwyżki cen są nieuniknioną konsekwencją obecnej sytuacji makroekonomicznej. Muszą być jednak walidowane za pomocą odpowiednich metod. Dowiedz się jakich.

R

Dowiedz się, jakie są trzy “pięty Achillesa” w kontraktach cenowych

Poznaj trzy “pięty achillesowe” w działach zakupów i sprzedaży w kontekście zarządzania relacjami komercyjnymi.

Jeżeli Strategiczne Podchodzisz Do Zarządzania Kategorią Asortymentową – To Szkolenie Jest Specjalnie Dla Ciebie!

Obejrzyj Materiały Dodatkowe

Koszt Inwestycji

Cena netto zawiera koszt uczestnictwa 1 osoby w szkoleniu, materiały przekazane drogą elektroniczną do samodzielnego wydrukowania, e-Certyfikat uczestnictwa, przerwy kawowe oraz przerwy obiadowe. Do ceny netto zostanie doliczona obowiązująca stawka podatku VAT.

Terminy Szkoleń

Terminy Szkoleń

Zyskaj Jeszcze Więcej - 4 Dodatkowe Korzyści

R

Dołącz do zamkniętej grupy dyskusyjnej

Otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy, gdzie wraz z innymi praktykami zakupów będziesz mógł dzielić się doświadczeniami i dyskutować o case studies. oprócz możliwości kontaktu z innymi Uczestnikami uzyskasz możliwość interakcji z Trenerem.

R

Indywidualny kontakt z trenerem i praca w grupie

Dzięki kameralnym grupom na szkoleniu jest wiele okazji z indywidualnego kontaktu z trenerem oraz wymiany doświadczeń z innymi Uczestnikami podczas pracy w grupach.

R

Odbierz prezent: tutorial dla 3 narzędzi

Zapoznaj się z metodyką używania ciekawych darmowych narzędzi, które powinieneś znać, jeśli strategicznie traktujesz zarządzanie kategoria. Uzyskaj darmowy dostęp do 3 materiałów wideo

R

Weź udział w zamkniętych webinarach organizowanych tylko dla Naszych Klientów

Doceniamy lojalność i chęć rozwoju, dlatego dla Uczestników szkoleń organizujemy zamknięte wydarzenia, na których poruszamy bieżące topowe tematy zakupowe, analizujemy trendy lub dzielimy się praktycznym doświadczeniem.

Program Szkolenia

Poznaj program szkolenia i jego merytoryczny zakres, aby odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to szkolenie jest dla Ciebie!

Moduł 1 : Mechanika rynków - wprowadzenie teoretyczne

Oswoić „Bestię”: zrozumienie mechaniki rynków: 

 • siły wpływające na rynki walutowe,
 • siły wpływające na rynki surowcowe.

Zrozumienie mechaniki rynków surowcowo-walutowych (basic) – wprowadzenie do tematu oraz kluczowe zależności i wskaźniki mające znaczenie w pracy Kupca/Sprzedawcy.

120min.

Naucz Się Analizować Współzależności Zjawisk Ekonomicznych Wpływających Na Cenę Surowców Oraz Walut

g

Moduł 2: Wskaźniki rynkowe - warsztat praktyczny

Rynki walutowe i surowcowe (praca w grupach):

 • źródła informacji: wykresy oraz indeksy przydatne przy analizie sytuacji na rynkach walutowo-surowcowych,
 • interpretacja informacji: wskaźniki pozwalające określić stan rynku oraz trend cenowy,
 • zbudowanie wykresu wraz z zestawem wskaźników określających stan rynku,
 • „keep cool”, czyli jak analiza sytuacji rynkowej pomaga w rozmowach/negocjacjach z dostawcą.

Zrozumienie mechaniki rynków surowcowo-walutowych (advanced) – źródła danych, budowanie wykresów cenowych, „nakładanie” wskaźników interpretacja wykresów oraz stanu rynku.

150min.

Dowiedz Się, Jak Interpretować Bieżącą Sytuację Na Rynku i Przewidywać Trendy

T

Moduł 3: Inżynieria kosztów (metoda weryfikacji ofert cenowych) - warsztat praktyczny

Podstawy inżynierii kosztów  (praca w grupach):

 • udział surowca w koszcie wytworzenia produktu (struktura kosztów na przykładzie wybranego produktu),
 • nie daj się „wkręcić”, czyli praktyczny, szybki i precyzyjny sposób weryfikacji oferty cenowej.

Inżynieria kosztów – czyli jak szybko i precyzyjnie weryfikować ofertę cenową nawet gdy dostawca nie chce dostarczyć „cost breakdown’u”.

120min.

Dowiedz Się, Jak Określać Wpływ Cech Własnych Wyrobu Gotowego Na Cenę Zakupu – Formuły Cenowe

Z

Moduł 4: Kontrakty cenowe - kluczowe elementy

Wstęp do budowania strategii negocjacyjnej:

 • kluczowe dane, które trzeba zabezpieczyć już na etapie akceptacji oferty „Tarcza Negocjacyjna”,
 • mechanizm rewizji cen w kontrakcie cenowym,
 • metodyka analizy danych na przykładzie (praca w grupach),
 • „Wilk syty i owca cała”: czy można zabezpieczyć się przed wzrostem ceny surowca jednocześnie akceptując wyższe ceny kupowanego produktu?

Budowanie strategii negocjacyjnej – czyli co zabezpieczyć na etapie RFQ, kluczowe klauzule i mechanizmy w kontrakcie cenowym. Metodyka analizy danych.

150min.

Poznaj Sposoby Wykorzystania Zdobytej Wiedzy w Realnych Studiach Przypadku

Moduł 5: Studium przypadku - gra symulacyjna "podwyżka cen"

Strategia negocjacyjna (praca w grupach):

 • zadanie do rozwiązania z wykorzystaniem wcześniej przekazanych informacji,
 • przedstawienie rozwiązania zadania przez każdą z grup.

180min.

Poznaj Przetestowane w Praktyce Metody Podejścia Do Negocjacji, Budowania Relacji Oraz Konstruowania Umów Cenowych

Rynek surowców i walut na skutek wielkiego kryzysu z 2008 roku, drastycznych zmian polityki monetarnej a teraz pandemii i konfliktu zbrojnego na Ukrainie znalazł się w sytuacji bez precedensu. Dotychczasowe metody przestały być skuteczne w nowej rzeczywistości. Pewne argumenty (inflacja, podwyżka stóp procentowych, cena paliwa) zaczęły być nadmiernie wykorzystywane przez dostawców do kompensowania strat wywołanych sytuacją na rynku na przestrzeni ostatnich 3 lat. Najwięcej straciły przedsiębiorstwa, w których Działy Zakupów, nie miały wiedzy, narzędzi ani umiejętności pozwalających rzeczowo bronić się przed takimi niezasadnymi praktykami. W Akademii Kupca przewidujemy, że te sytuacje to dopiero początek. Wychodząc naprzeciw bieżącym potrzebom, jakich do tej pory nie przejawiał świat zakupów, zostało opracowane unikalne szkolenie z Category Management: Negocjacje, Kontrakty i Mechanizmy Rynków. Jest to autorskie szkolenie bazujące na ponad 20 letnim praktycznym doświadczeniu w bardzo wymagających oraz restrykcyjnych branżach Automotive oraz FMCG, stanowiące swego rodzaju komplementarne kompendium wiedzy łączące zakupy strategiczne oraz ekonomię. Prowadzone jest przez trenera mającego doświadczenie w trzech branżach, który piastował wysokie stanowiska w obszarach zakupów strategicznych, logistyki, inżynierii kosztów i jakości (obecnie Head Of Procurement w Volvo), który posiada jedną z najbardziej prestiżowych na świecie i najbardziej rozpoznawalnych kwalifikacji menedżerskich – Executive Master of Business Administration. Unikatowe i niepowtarzalne połączenie praktycznego doświadczenia w zakupach z pasją do finansów i inwestowania. Wiele cennych porad, ćwiczeń praktycznych i wsparcia merytorycznego w zrozumieniu, jakie siły rządzą biznesem, relacjami w układzie kupiec – dostawca, rynkami surowcowo – walutowymi. ale również w jaki sposób dobrze skonstruować umowę cenową.

Serdecznie zapraszam!

Jaromir ŁUSZCZEWSKI

SZKOLENIA

Budujemy Kompetencje Kupca 4.0